| XatomisX a întrebat:

Dimineata cand va sculati voi aveti parul in toate partiile? eu da si cand imi cad firele de par nu cad pe perna sau pe pat ca se incurca si sta in par iar cand il pieptan cad laughing e groaznic nu cad multe cam 10 intr-o dimineata voi cum faceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Cam nasol de tine, eu cand aveam parul lung puteai sa ma tragi cat vrei de par ca nu-mi pica niciun fir, firele sunt groase si cu radacini bune, dar cand ma trezeam aveam parul de ziceai ca sunt electrocutat si se incurca si trebuia sa ma duc la baie sal ud cu dusu si abia atunci puteam sal descurc...

| sellyz a răspuns:

Si mie mi se intampla exact la fel! ca sa nu iti mai stea in toate partile foloseste placa de par insa ai grija sa nu iti arzi parul.ar fi preferabil sa ai o placa reglabila care sa o pui pe cea mai mica pozitie si asa sa te faci.pentru firele de par foloseste ser si sampon de la gerovital anicaderea parului.succes.funda?