| Larisamonica a întrebat:

Dimineața scuip sange, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la plamani, sau de la dantura.
Asta numai un medic iti poate spune, dupa un consult.
mergi urgent la medic!

| dullcat a răspuns:

Mergi urgent la medic!

| Furnicuta000 a răspuns:

Ce fel de sange? Adica de unde vine? Cauze posibile:
-de la dinti (cel mai probabil ai gingii inflamate, tartru si/sau parodontoza)
-e expectoratie cu sange adica sangele vine din plamani (in cazul asta trebuie sa mergi la medic neaparat)
-vine din stomac, adica voma cu sange (tot la medic neaparat)
Deci de unde vine sangele? Cred ca poti sa-ti dai seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ți-a curs sange din nas

| Ilovedinero a răspuns:

Depinde de unde vine, cand te speli pe dinti sau de pe gat sau din plamani cand tusesti?

| AlexiaTiran2992 a răspuns:

Nu știu dar nu e ok deloc. Trebuie să mergi cât mai repede la un doctor