| Axys a întrebat:

Din ce cauza isi face aparitia un neg?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Negii apar datorită infecției cu un virus, numit Human Papilloma Virus.

O seară frumoasă!

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite un link interesant.
http://www.unica.ro/articol/pentru-negi-tratament-9009
O zi buna sa ai:)

| mdany a răspuns:

Cum spunea miiCutSa apare din cauza acelui virus. Acesta o data intrat in sange si netratat la timp, va incepe formarea unor noi negi pe anumite zone ale corpului. Acestea in cele din urma tratate corespunzator vor disparea in timp, dar nu exista siguranta 100 % ca nu vor aparea din nou.