| T0T a întrebat:

Din ce cauza se poate datora tremuratul mainilor. Adica imi tremura de mult, nu prea tare, dar am momente cand pot sa o controlez si altele cand chiar e rau. Probabil chestia asta e corelata si cu emotivitatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
| T0T explică:

Oricum tipilor, nu imi plac tratamentele, nu sunt adeptul lor! Nu am incredere in medicamentatie...

| Jipa95 a răspuns:

Alcool, tutun, prea multa cofeina. Daca esti consumator inrait al acestor produse, nu te mira de ce tremura mainile.

| T0T explică (pentru Jipa95):

Nu beau...Doar foarte rar. Oricum imi tremura de pe vremea cand gustam alcool. Deci nu ma pot numi consumator. Cafea la fel foarte foarte rar, si de fumat, nu o sa ma apuc niciodata. Nu vreau sa imi distrug organismul.

| SkyPilot a răspuns:

Nu are legatura cu emotivitatea. Mergi la medicul de familie si iti va da trimitere probabil catre un neurolog. Du-te la control, poti sa ai o problema mai serioasa nedescoperita inca. Ia daca nu ai, ai "peace of mind".

| T0T explică (pentru SkyPilot):

Nu ma intereseaza daca am sau nu o problema serioasa. laughing Ma enerveaza ca mai vars paharul...

| SkyPilot a răspuns (pentru T0T):

De unde concluzia ca esti emotionat cand bei happy

| T0T explică (pentru SkyPilot):

Pai se mai intampla...Nu dau detalii.

| SkyPilot a răspuns (pentru T0T):

Vezi ca daca ai o problema neurologica, s-ar putea sa ai necazuri cu alt tip de emotii... cele in doi! Nu te juca cu chestia asta.

| AirănMeidăn a răspuns:

Anxietate

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand tremuri?
Asa dintr-o data sau de la un anumit factor?
Cand tremuri simiti ca iti bate inima mai repede?

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Ce e drept tremur mereu. Dar am momente cand se intampla mai tare sau cand se intampla mai incet. Am momente cand nu pot tine un pahar in mana, dar foarte rare, si am momente cand sunt mai calm, linistit cand cu multa vointa incerc sa ma abtin. Nu stiu daca simt ca imi bate inima mai tare...Adica presupun ca imi bate...

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Stres, suparare, nervi, oboseala.
Sau poate fi ceva cauzat de sistemul osos.
Doar un doctor iti poate spune cauza.

| catalina148 a răspuns:

Si la mine se intampla la fel...eu am intrebat cineva si mi-a zis ca daca imi trsnesc degetele din cauza asta...da eu nu cred ca e adv

| catalina148 a răspuns:

Si la mine se intampla la fel...eu am intrebat pe cineva si mi-a zis ca daca imi trsnesc degetele din cauza asta...da eu nu cred ca e adevarat

| T0T explică (pentru catalina148):

Eu nu le trosnesc si stiu si eu de faza asta. Nu are cum sa fie de la asta.

| AdrianaIvanov12 a răspuns:

Da"..."daca ai examene. evaluari, teze, bac, atunci pot sati tremure miinile de frica, emotii....multe altele:d