| JustMeFlory a întrebat:

Din gresealalaughing am dat Picatura pe mine, mai precis pe picior cateva picaturi...acum nu stiu cum sa scap de ele? Am incercat sa curat cu unghia dar ma doare.Ma poate ajuta careva? Cu ce sa ma dau?big grinsad
Multumesc!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Se va duce dupa mai multe spalari fara a freca prea tare pentru ca doare

| MisterKat a răspuns:

Da cu acetona happy

| remus a răspuns:

Tamponeaza usor cu otet, succes!

| adyth a răspuns:

Ouch
Asta stiu ca se curata singura, destul de repede... eventual crapa si se desprinde de piele.si eu sunt asa de neindemanatica.ma feresc de super lipiciuri laughing.de cand mi-a sarit in ochi... experientza foarte neplacuta straight face (slava Domnului ca nu mi-a afectat ochiul.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vin eu sa te curat, ce spui? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Stai pret de cateva minute in apa calda si cedeaza.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Picatura cand lipeste.nimic nimic nu dezlipeste. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi mersi ca nu ti'ai lipit ochiu asa a facut unulaughing)

| AndrusKanu a răspuns:

Încearcă cu acetonă sau diluant... big grin