| gemeni6226 a întrebat:

Din moment ce nu am facultate in domeniu deci nu pot avea o opinie corecta intreb pe cei stiutori daca tehnologia 5 G este sau nu este daunatoare sanatatii? Am vizionat un video in acest sens caci tehnologia 4 G este foarte bine pusa la punct in tara noastra si internet mai rapid ca in Germania si Franta unde este invechita si deci rapid nu vom avea 5 G dar de aceea as dori parerea voastra.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Aseara a fost on interviu live pe Youtube cu David Icke comentand despre tehnologia 5G si ce probleme de sanatate avem de la ea.
A mentionat si ca cei care o promoveaza nu au facut niciun fel de teste oficiale sa verifice cat de mult afecteaza sanatatea omului. Deoarece noi functionam pe anumite frecvente stim ca si 4G e nociv, iar 5G e si mai.
Pare o teorie a conspiratiei dar incetul cu incetul devine o parodie a Vrajitorului din Oz.
Primele tari care au adoptat tehnologia 5G au fost China, Italia, Spania, sa facem comparatie cu ce se spune acum de virus? si ce tari au fost cel mai afectate? nu, nu cred ca e locul aici sa discutam despre astea.
Daca va intereseaza interviul in Engleza, am gasit link-ul pe un site, a fost dat jos de pe Youtube la 2 ore dupa ce a fost publicat.

| gemeni6226 explică (pentru Dandinelle):

Multumesc deja stiu si cred ceea ce zici dar am vrut sa vad daca si altii isi dau seama de acest lucru.Pe pagina unde m-am informat si am aflat de acest lucru fiind de la oameni din retelele de telefonie mobila am si intrebat daca putem noi ca simpli oameni sa facem ceva impotriva sau nu.Sau vom ajunge toti supravietuitorii niste zombie cu cipuri introduse. Raspuns nu am primit.

12 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu nu vad de ce am avea nevoie de 5G. Adica daca totul ar ramane ca acum cred ca ar fi mai bine. Am vazut niste filmulete in care oamenii din diferite tari dadeau foc la turnurile acelea, banuiesc ca nu degeaba e lumea impotriva 5G...

| gemeni6226 explică (pentru Bondarel99):

Chiar azi am citit in Marea Britanie s-a intimplat.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Bondarel99):

Și ăia împotriva 5G au argumente puternice sau sunt idioții ăia care ascultă orice rahat și sunt împotriva a orice, cum erau si inca sunt împotriva vaccinului și alte chestii de genul?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu, nu degeaba, motivul este ca oamenii aia sunt complet RETARDATI

| Bondarel99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai tu studii in domeniu ca sa poti afirma ca 5G e complet inofensiva? Cum iti permiti sa ii faci retardati?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bondarel99):

Lucrez in IT, chiar pe networking, asa ca interactionez cu 5G aproape zilnic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai deja sunt puncte cu infrastructura 5G in Romania. Si nu au crapat porumbeii si nici ciorile care zboara pe acolo

| gemeni6226 explică:

Fara jigniri! Acest site nu este un site de dat cu pumnul si de a jigni de ce nu iei oboseala sa explici de ce ai dreptate? Imi dau seama pentru ca esti un mare frustrat in domeniul privat altfel nu ai reactiona asa!

| Andrei200202 a răspuns:

V ați uitat la Cristian Presura?

| Andrei200202 a răspuns (pentru Andrei200202):

Https://youtu.be/Lsr2yyl31js
fizicianul nostru roman

| Simpatic a răspuns (pentru Andrei200202):

Eu am vazut cam cand a lansat dansul acea teorie de altfel argumentata stiintifiic, insa vedeti voi radiatia afecteaza chiar fara sa fie ionizanta adica sa disloce nucleu, nici cand faci raze la plamani nu-s ionizante, nici wi-fi-ul nu e ionizant, nici undele radio, nici cuptorul cu microunde etc, dar ce sa vezi? toate acumulate distrug organismul mai incet sau mai repede dupa caz!