| Andra10 a întrebat:

Din noaptea Invierii sunt ametita. Adica, am momente, seara, cand sunt foarte ametita si nu ma simt deloc in apele mele. Poate fi din cauza faptului ca zilnic ma culc la ora 4 si ma trezesc pe la 14-15?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Cum mananci? s-ar putea sa ai niste carente de vitamine minerale de ex fier, magneziu etc mananca variat cu multe fructe si legume
sau se poate sa fie de la astenia de primavara, si eu ma simt cam somnolenta in ultimul timp, cresterea brusca de ore cu lumina in timpu` zilei iti da peste cap hormonii si s-ar putea sa te simti putin ciudat, dar o sa iti revii, se adapteaza corpul din mers schimbarilor

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Da ..cu siguranta..cum sa te culci la 4 dimineata laughing
Ai programul dat peste cap happy

| millyca a răspuns:

Nu, doar din cauza asta nu. Poate exista insa un cumul de factori. Desi nu inteleg, daca seara te simti ametita, la ora 4 cum te mai simti?

| IssabellaLoLa a răspuns:

Ar putea fi si asta sau poate ca daca ai purtat haine, rochite etc. frumoase de paste, cineva poate te-a deochat ..parerea mea...

| SwordsofArmageddon a răspuns:

Aaa, nu, e din cauză că plouă afară.
Logic că e din cauză că ai un program de dormit total aiurea.Culcă-te mai devreme, până în ora 00:00 şi obişnuieşte-te aşa. În câteva zile o să-ţi activezi singură "ceasul biologic" şi o să te trezeşti pe la 8, 9, poate 10 şi la ora 12 deja or să ţi se închidă pleoapele.

| TurteX a răspuns:

Stai sa ma gandesc... DA
culca-te la 10...mai ales dc esti in crestere...nu lua exemplu de la minelaughing