| lulu21spb a întrebat:

Doctorul ginecolog poate afla cu ce te-ai dezvirginat? Adica cand te controleaza isi poate da seama daca ai facut-o cu degetul,un ob sau cu un penis? Si inca ceva,poate afla cat timp a trecut de la dezvirginare? Multumesc mult, funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Medicul ginecolog poate DOAR CONSTATA daca mai esti sau nu virgina pe baza unui control vizual. Insa NU POATE SPUNE PRECIS de cele mai multe ori nici sa aprecieze macar (cel putin in cazul tau deoarece s-a petrecut cu mult timp in urma si cicatrizarea ranii este mult prea veche ) CUM, CAND (ca si timp/moment) si CU CE s-a produs lezarea/ruperea himenului. Poti fi foarte linistita din acest punct de vedere. Daca tu sustiisus si tare ca te-ai dez virginat singura medicul nu va putea sa te contrazica in nici un caz.

| lulu21spb explică (pentru corbulalbrosu):

Dar daca parintii acuza pe cineva ca este vinovat de chestia asta iar eu spun ca nu poate face puscarie? Se poate dovedi ca a facut sau nu cu mine?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru lulu21spb):

NU. NU.NU. Nu se poate dovedi absolut nimic si de catre nimeni. Deci nici un medic ginecolog din intreaga lume nu doar dela noi din tara nu poate preciza modul, data si cu ce s-a produs/provocat dezvirginarea.Nimeni nu te poate acuza ca ai minti astfel ca este valabila doar afirmatia ta.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ginecologul NU poate ştii/GHICII aceste aspecte!
El doar constată că NU mai eşti virgină happy

Toate cele bune!