| mgtow a întrebat:

Doresc sa imi aliniez coloana vertebrala la kiropractician, am aflat ca e nevoie de mai multe sesiuni dar as vrea sa stiu daca se poate rezolva intr-o singura zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wexceptional a răspuns:

Fa exercitii kinetoterapeutice dar poti incerca si vracii de kiropracticieni se numesc vrajitori de asimetrie merita sa le acorzi o sansa. data viitoare cand ne intalnim sper sa ai coloana aliniata hai bafta

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici pomeneala intr o zi mai ales cu coloana, asta nu se vindeca niciodata, sper ca am inteles bine

| mgtow explică (pentru RAY):

Pozitia o am bine, nu sant cocosat dar simt ca nu sant bine pozitionate 2 vertebre cand ating cu mana. Ala stie sa le trosneasca incat sa isi revina la pozitia normala si da se vindeca https://www.youtube.com/watch?v=1Q0xkHIb0Vo

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai cum am zis și tu ai nevoie de mai multe sesiuni. Coloana vertebrală este o regiune sensibilă datorită faptului ca adăpostește măduva spinării și prezenței multitudinii de nervi spinali. Nu se poate intr-o singura zi.

Răspuns utilizator avertizat