| anonim_4396 a întrebat:

Dunt baiat, am 16 ani iar in rarele momente cand mai racesc, seara cand adorm cu greu visez numai chestii nasoale. Spre exemplu acum e 07:16, abia ce m-am trezit si chiar inainte de asta am visat cum o bila de marimea a 500 min (adica imensa) o sa ma zdrobeasca
Nu stiu ce sa fac... tin sa precizez ca nu sunt consumator de droguri de nici un fel daca la asta va ganditi
Pe la 02:40 intorceam plapuma in orice pozitie caci imi era frig de ma c"cam pe mine, alt sinonim nu pot gasi. Cat despre bilele mari care vib spre mine, este un sentiment incredibil de nasolpe care nu il pot descrie cu exactitate
Ce se intampla? Ce reprezinta simpomele? Acum imi e frica sa stau in casa, ori sa incerc sa ma culc, caci vine cometa imensa dupa mine... nu vreau sa innebunesc de la 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexCristi97 a răspuns:

RastaMan nu consuma droguri laughing nice one.
Nu e vorba ca inebunesti, in general acest tip de vise sunt generate de creier in cazul in care esti stresat si reflecta ceva din viata cotidiana, cel mai probabil o fobie sau nesiguranta. Probabil te simti depasit de anumite situatii sau constrans sau neputincios. Trebuie sa gasesti legatura dintre viata reala si vis si sa lucrezi in acea parte sau macar sa accepti situatia.
As putea sa incerc sa te ajut daca vrei sa imi povestesti despre tine si ce te nelinisteste, dar nu aici, preferabil pe skype...trimite-mi mesaj daca vrei.
Am avut si eu intr-un timp de tot visam ca ma sufoc si am dezvoltat chiar o fobie ca voi muri sufocat dar am reusit totusi sa accept si sa trec peste.