| anonim_4396 a întrebat:

este normal ca in timpul oreleor plictisitoare sa adorm cu ochii deschisi ma refer la faptul ca doamna/domnu profesor/profesoara ne spune lectia si eu pur si simplu incep sa adorm cu ochi deschisi.
de obicei asta se intmpla la orele foarte plictisitoare dar ma intreb daca imi afecteaza ochii? Si nu va ganditi ca ma culc tarziu pentru ca eu ma culc la 10 fix?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Probabil iti place sa ti se povesteasca te relaxeaza big grin
Incearca sa si intelegi ce vorbeste profesorul acolo si asa iti vei mentine atentia si vei alunga alte ganduri.Cand zici ca dormi cu ochii deschisi cred ca te referi la faptul ca esti prezent fizic dar psihic esti departe asa ca ar trebui sa faci ceva sa fi atent sa scrii ca sa iti menti atentia

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Este foarte normal să adormi în timpul orelor plictisitoare.
Ești norocos/norocoasă că reușești cu ochii deschiși. Și eu adormeam uneori la școală, dar nu reușeam cu ochii deschiși așa că mă trezeam cu câte o carte în cap de la profă. laughing

| Noone09 a răspuns:

Da stiu cum te simti ai senzația ca totul se opreste si o vezi pe profa cum da din gura stiu cum e e ca si cum ai lasa telefonul in stand-by laughing

| BigBadWolff a răspuns:

Nu iti afecteaza ochii deoarece acesta e modul lor de a se odihni.