| ionutzzzu a întrebat:

Dupa cat timp se observa rezultatele unui antrenament pentru masa musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primele 2 săptămâni se tonifică masa musculară iar rezultatele apar după o lună de zile cu condiția ca antrenamentul să fie făcut zilnic cu încălzire în prealabil.
Pa, pa.

| alin823 a răspuns:

2 saptamani daca antrenamentul este intens.

| alin823 a răspuns:

Cel putin la mine dupa 2 saptamani de antrenamente intense se vad clar mai bine definiti si mai lucrati.

| kidDu_6567 a răspuns:

SaluT!

Phai...depinde mai intai si ce sport practici sau cate exercitii faci big grin

Eu fac de 2-3 ani un sport de arte martiale numit Taekwondo care m-a ajutat foarte mult, merg la sala si de vreo 5 luni am inceput sa fac acasa si flotari in pumni, abdomene... (dif. exercitii) acum rezultatele sunt foarte vizibile si pot sa spun ca sunt f.multumit de abdomenul meu happy

Rezultatele se vor vedea dupa un timp mai indelungat (cam peste 3 luni o sa apara ceva ceva) totusi ar fi bine sa faci si acasa, sa mergi si la sala(daca ai unde big grin), sa practici si un sport si intr-un an vei avea un abdomen de invidiat (asta doar daca te vei tine de acest program mai in fiecare zi...)