| Anonim0096 a întrebat:

Dupa ce am folosit niste creme(mai puternice impotriva cosurilor)mi-am facut fata foarte sensibila si cand ies acum afara si dau de frig mi se inroseste fata si cosurile se fac ca niste bube rosii pe fata, ceea ce mie inainte nu mi se inatmpla.Nu exista vreo crema care ar face pielea sa nu mai fie asa de sensibila la frig?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zuzazozo a răspuns:

Foloseste o crema anti-frig. Aplici crema, fondul de ten apoi pudra. trebuie sa-ti protejezi tenul nu numai cu o crema.

| zoeZoe a răspuns:

Si pielea sanatoasa trebuie data iarna cu o crema hidratanta. Alege una de la Plafar dupa varsta ta si foloseste-o zilnic cand iesi afara mai ales.

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Am avut aceeasi problema..Mergi la farmacie si intreaba daca au Punificina..De cand folosesc punificina nu mai am nici cosuri si nici pielea nu se mai irita! funda?

| Anonim0096 explică (pentru Gimihumulukuakua):

"Punificina"nici nu este gasita pe google, sigur e corect scrisa?