| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cite tigari fumate incep sa apara petele pe plamini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

La a 412-a nu ai pete, dar la a 413-a ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca exista un anume numar de tigari, chiar daca tu fumezi 1 singura tigara dar stai langa un fumator, sau in mediul unde se fumeaza, tot fumul il inhalezi ca si cum ai fi un fumator, deci, sanse sa apara pete pe plamani poti avea si prin fumatul pasiv, asa cum am explicat mai sus, stand in aceeasi incapete cu un fumator.

| Fatamuntilor a răspuns:

Stii ceva? Romanul are o vorba :,,De ceea ce ti-e frica,nu scapi!'''
Tie ti-e frica sa nu se afle, sau iti pasa de sanatatea ta?
Nu fumez, dar ma gandesc ca la o anumita perioada de fumat, apare dependenta, te lasi foarte greu.
Spre binele tau lasa-te de acest obicei nesanatos!

| pietrean a răspuns:

Nu exista un anumit numar de tigari,care sa-ti faca probleme de sanatate! Dar daca fumezi tot timpul,mai inhalezi si de la cei din jurul tau,in timp devii dependent si sigur te pasc niste probleme de sanatate.Dar mai intai, iti miroase destul de urat, gura, degetele, parul si hainele.Ti se ingalbenesc dintii si degetele.Asa ca, decide tu, dupa cate tigari....renunti!

| Susanu_Vika_2000 a răspuns (pentru pietrean):

Nu de aia ca imi face probleme ci de aia ca am un control si nu vreau sa se afle ca am facut asta

| pietrean a răspuns (pentru Susanu_Vika_2000):

Mama ei de limba romana, ai facut-o varza!
"De aia" nu trebuie sa fumezi, ca sa nu-ti mai fie teama, ca o sa se afle, ca ai facut ceva ce o sa-ti dauneze mai tarziu.Adica nu-ti este frica de o boala incurabila, ci iti este teama ca o sa se afle! Halal minte ai!

| Susanu_Vika_2000 a răspuns (pentru pietrean):

Crede si tu republica moldova caatare nu eu aici fumez ci o prietena tare buna si zica ca ii este rusine sa posteze asemenea intrebari