| moftuliki a întrebat:

Dupa o cutie de detralex se face intrerupere sau se ia continu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicul curant trebuie să îți spună modul de administrare și implicit când se va face pauză ori schimbate sau scăzută/crescută doza. Toate sunt raportate la afecțiune.
Sănătate.
Pa, pa.

| iuandfto a răspuns:

Nu stiu sigur. Stiu doar ca mama ia detralex. Dar ea a facut pauza dupa mai multe cutii. Acum ar trebui sa vorbesti cu medicul ca sa-ti spuna mai clar.

| Alexxutsa a răspuns:

Se ia incontinuu.