| Summoning a întrebat:

Dureri de stomac si diaree frecventa de cativa ani, durerea creste cand merg la scoala.nu pot sa mai ma duc la scoala din cauza durerii.Ce sa fac? am fost la doctor am facut si o endoscopie mi-a gasit un ulcer care se vindecase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ulcerul tau a recidivat.Iti trebuie tratament si nu in ultimul rand, regim alimentar.

| Azµre a răspuns:

Regim 2 ani, tratament, schimbă medicul!

| mixxjim a răspuns:

Cred ca ar putea fi mai degraba pe fond nervos daca creste cand mergi la scoala si nu mai poti merge la scoala din cauza durerii. Exista ceea ce se numeste "fobia de scoala" pe care ar trebui sa o discuti mai degraba cu un psiholog. http://www.copilul.ro/......a2244.html
Daca ti se pare ca se potriveste ceea ce citesti in articol vorbeste si cu parintii tai si impreuna decideti cum faceti si daca e cazul de mers la un psiholog sau la un alt medic. Sanatate, ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie nu-ti place cartea.

| Flynn2001 a răspuns:

Pai ulcer vindecat? E imposibil. In primul rand schimba medicul.

| Molecula a răspuns:

Du-te si consulta mai multi doctori nu doar unul si apoi fai o retrospectiva si pune cap la cap ce au zis toti, vezi care e mai aproape de simptomele tale si te poate ajuta ca pana la urma trebuie sa scapi de problema asta