| Miruna0909 a întrebat:

Dușul cu apa rece are o influenta pozitiva asupra corpului?
Am observat, de cand am inceput sa ma spal cu apa rece pe corp, am inceput sa invat mult mai usor la scoala, sa retin mai usor, sa ma concentrez, si sa nu mai fiu stresată.
Oare au o legatura chestiile astea doua? Ce beneficii are dusul rece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stimulează circulația în primul rând, iar asta face bine întregului organism.

| gabicoo a răspuns:

Da! Dar mai este ceva! Dușul rece în combinație cu renunțatul la iarbă, cox, etc.

| ReddY25 a răspuns:

Mie unul nu-mi place, nu suport

| Miruna333 a răspuns:

Da, expunerea la apă rece poate stimula eliberarea de endorfine, ceea ce poate îmbunătăți starea de spirit și nivelul de energie

| Celdrept a răspuns:

Se spune că ridica nivelul de dopamina apa rece, de aici și aceste beneficii pe care le-ai menționat.