| marishka a întrebat:

E adevarat ca exista anticonceptionale care nu ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

NU pilulele ingrasa! Ele, intr-adevar, cresc pofta de mancare..., dar daca esti atenta, in primele 3 luni de la inceperea utilizarii, pana se obisnuieste organismul, la cat mananci si ce mananci, nu te ingrasi!

10 răspunsuri:
| lost.in.rain a răspuns:

Anticonceptionalele actioneaza in functie de profilul hormonal al fiecarei persoane. Daca la o persoana un anume anticonceptional nu a dus la ingrasare, asta nu inseamna ca nu poate avea efect invers la o alta persoana.

| Mia_8661 a răspuns:

Anticonceptionalele nu ingrasa, asta iti poate spune orce medic....succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele marci ingrasa mai mult decat altele. Depinde, in functie de concentratia de hormoni din ele, si de alte ingrediente si de cum interactioneaza cu organismul tau. Eu am pus cam 6 kg in vreo 3 luni cat le-am luat. Am incetat sa mai iau, nu numai din cauza ingrasatului, ci pentru ca ma dureau sanii si mi-a fost teama de noduli. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu doctorul si sa intrebi de marci care nu te fac sa te ingrasi atat de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat Logest si n-am avut nicio problema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau yasmin si in primele 2 luni m-am ingrasat vreo 5-6 kg dar apoi nu am mai avut nici o problema, e adevarat ca iti creste pofta de mancare dar daca reusesri sa te abtii e foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau yasmin de 2 luni ma ingras foarte rau crying(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit ca ingrasa toate, dar nu stiu daca e adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am luat logest timp de un an si am luat in greutate cam 10 kg...sunt hotarata sa nu mai iau cu toate ca pentru mine au avut si efecte pozitive

| lore_5794 a răspuns:

Eu iau anticonceptionale de 2 luni si nu m-am ingrasat de la ele.

| tompalina a răspuns:

Eu am urmat un tratament cu Desorelle vreo 6 luni, am avut niste chisturi mici si ciclu neregulat, in timpul tratamentului ciclul menstrual mi s-a reglat, sanii mi s-au intarit, nu mi-a crescut par, nu m-am ingrasat, dar dupa ce l-am intrerupt am avut mari probleme deoarece chisturile s-au marit foarte mult, mi-au aparut si la sani... Nici eu nu stiu ce sa recomand...