| Akimakim0707 a întrebat:

E adevărat ca țigările electronice sunt nocive? Trebuia sa îmi pun întrebarea asta înainte de a da 500 de lei pe o Țigara electronica, in fine, astăzi am cumpărat una, am tras careva fumuri, linistit, după care un prieten mi-a spus ca sunt foarte foarte nocive, așa este? Mă gândesc foarte serios sa o vând, dacă fumatul de țigări electronice este foarte grav

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună, am citit restul răspunsurilor și tâmpenia cu apa la plămâni e ceva total neadevărat, asta având legătură cu un lichid format undeva în exteriorul plămânului, unde nici nu ajunge aburul din țigară. Am și eu țigară electronică, n-am mai folosit-o dar eu mi-am cumpărat-o doar pentru a mă ajuta să scap de fumat. Totuși, totul ține de ce fel de lichid îți cumperi pentru ea, dacă nu vrei să te afecteze cu ceva. Cumpără-ți lichid fără nicotină, e cea mai bună variantă, dacă chiar ți-e neaparat să vapezi. Eu una nu cred în zvonurile că te-ar putea afecta în anumite moduri, sunt pur și simplu aburi, pe care nici măcar nu trebuie să-i tragi în plămâni. Mă rog, dacă totuși nu ești liniștit, poți s-o vinzi. Dar nu are cu ce să te afecteze happy La 500 lei presupun că e de bună calitate. Singurul risc la care te supui e să tragi mult și des din ea, să se încălzească rezistența prea tare și să te arzi la gât sau ceva. Eu am pățit dar a mea nu e de o foarte bună calitate având în vedere că am dat doar 130 lei pe ea. laughing Baftă xD

| Akimakim0707 explică (pentru B3HappyN0Worry):

Doar lichid fără nicotina folosesc, chiar îmi place sa vapez, dar nu o mai fac așa de des ca in ziua in care am luat-o laughing)) Adica acum, cam maxim 10-15 de pufuri "consum" pe zi și eu zic ca e o

| B3HappyN0Worry a răspuns (pentru Akimakim0707):

E perfect atunci! Nu ai ce să pățești, stai liniștit. big grin

4 răspunsuri:
| andrey663 a răspuns:

Nu sunt la fel de nocive ca tigarile simple.Am auzit si eu de apa la plamani dar nu stiu cat de adevarata e informatia