| katy a întrebat:

E adevarat ca un om poate trai cu mercur in sange mai mult de un an si ca acesta se elimina prin urina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RukiTheGazette a răspuns:

Nu este adevarat, daca esti infectat ca mercur la 1 ora maxima 2 ai dat ortu' popii

| VladimirPutin a răspuns (pentru RukiTheGazette):

De 6 ani am înghițit puțin mercur
de eliminat prin urină nu prea are cum pentru că e metal