| alex495 a întrebat:

Este adevarat ca urina poate sa omoare plantele?

Răspuns Câştigător
| ionutgrigore a răspuns:

Eu urinam mereu pe niste tufe de urzici in curte (nu intreba) si o parte din ele (cea pe care imi faceam treaba) s-a uscat mai repede decat restul.
Totusi cred ca urina nu e acida. E cam ce dam noi pe gat minus ce ne trebuie(banuiesc, nu am studiat).

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu "poate" ci sigur omoara.

| KaRa23S a răspuns:

Da. Cel putin urina de caine usuca iarba. Contine nu stiu ce.winking

| JustMeForever3 a răspuns:

Da,pentru ca urina este acida si atuncia plantele mor din cauza acelor substante

| Razor4free a răspuns:

Depinde... cata cantitate este.

| ALEXE112 a răspuns:

Pai am incercat de multe ori si NU

| karellia58 a răspuns:

Da,datorita sarurilor care le contine usuca plantele, indiferent daca urina este provenita de la om sau animal.

| MariCarmen a răspuns:

laughing) normal

| Cojocaru_Stela_1960 a răspuns:

Da este adevarat, urina omoara plantele, eu am avut un pisic si cand vroia sa urineze se ducea si facea in ghiveciul unui tradafir si foarte repede sa uscat.

| Cojocaru_Stela_1960 a răspuns:

Da este adevarat, urina omoara plantele, eu am avut un pisic si cand vroia sa urineze se ducea si facea in ghiveciul unui trandafir si foarte repede sa uscat.