| dolltears a întrebat:

E bine daca tin post negru o zi da si una nu? De exemplu luni, miercuri si vineri sa tin postul, iar apoi nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mai bine tii post normal.Iar post negru poti sa tii doar in Vinerea Mare, o zi.E mai bine asa.Sanatate!

| Adry05 a răspuns:

Nu! E prea mult.

| minrest a răspuns:

Poti tine post negru o zi pe saptamana, iar daca peste cinci ani vezi ca il suporti bine, ai putea sa mai adaugi o zi pe saptamana. Nu are rost, dar se poate face. Dar o zi din doua e prea mult.

| Donsavas a răspuns:

Poti tine postul 4 zile pe luna, una in fiecare saptamana, in care doresti tu si inainte cu o zi sa mananci mai putin pentru a te pregati. Daca te stii cu boli, ar fi bine sa te consulti cu medicul tau de familie!

| MihaiNicu23 a răspuns:

E prea mult iti distrugi organismul incearca o data pe saptamana sau chiar mai rar ca postul negru te va infometa foarte mult.

| Victoria18 a răspuns:

Sunt prea multe zile. Stii ce e bine? Sa fii un om bun

| celena a răspuns:

Daca e intrebare la rubrica sanatate, NU. Postul negru nu e bun. Daca e la spiritualitate nu ma pricep si nici nu pricep. Sanatate!

| Cartofel272 a răspuns:

Stiu ca raspund cam tarziu, dar nu, nu e bine. Mai ales ca lipsa unui regim bogat si variat poate duce la mai multe episoade de mancat compulsiv