| iloveunicorns a întrebat:

E bine să mănânci cojile de la măr? In aceste coji se află vitaminele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaddySGirl a răspuns:

Da,da,da! Este foarte bine.Coaja marului e un "ambalaj" de vitamine.Astfel,recomand ca si sucul de mere sa fie stors din marul avand coaja.

6 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

Normal nu numai in mar ca la toate fructele coaja e ceea cu mai multe vitamine!

| anutza a răspuns:

Categoric da
Marul contine multa vitamina C, in special in partea exterioara a pulpei si in coaja, de aici si interesul de a consuma mere bio, mai putin atinse de pesticide, deoarece aceasta parte a fructului contine de 4-5 ori mai multa vitamina C decat celelalte. Nu indeparta coaja marului

| Nicole a răspuns:

Bună.
Cojile de măr sunt foarte bune, deoarece conțin vitamine și fibre.
Pa, pa.

| AnneMarri a răspuns:

Da, în coajă se află cea mai mare parte de vitamine din măr.

| lusy4 a răspuns:

Este foarte bine
cojile ii dau marului cele mai multe vitamine
nu uita sa-l speli

| iliekaty98 a răspuns:

Coaja de mar are cele mai multe vitamine. Daca mananci marul fara coaja este si asta o optiune...
Deci DA, poti manca coaja!