| denispop14 a întrebat:

E buna apa de gura Listerine daca am aparat dentar? ( ma limpezesc de 2 ori pe zi).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Apa de gura nu afecteaza aparatul dentar. Mai concret, nimic nu afecteaza aparatul dentar, in afara de polidisc sau aparatul de sudura(dar nu ai ce cauta cu ele pe acolo).
Radem, glumim, dar eu nu nu vad cu ochi buni Listerine. Are un gust, o aroma ciudata, lucruri care imi trezesc suspiciuni chiar daca nu stiu sa le explic. Nu doar ca aroma acestei ape de gura este prea intensa, dar este si ciudata.
Intr-adevar este recunoscuta la nivel poate chiar mondial(nu stiu), si nici nu am auzit ca cineva a fi avut de suferit in urma folosirii ei. Dar parca nu se potriveste cu organismul. Este ca si clorul pentru haine: este prea puternic ca sa il folosesti mereu; altfel vei ramane fara haine in scurt timp. Ph-ul acestei ape cred ca este de vina; imi pare ca nu este potrivit pentru organism. Colgate si Oral-B mi se par cele mai potrivite.
Paradontax nu am incercat niciodata, pentru ca am incercat pasta de dinti de la ei; si am zis ca cu ce am gresit atat de mult ca sa folosesc o astfel de pasta de dinti. ^_^

| denispop14 explică (pentru anonimg):

E cam tare Listerine. E greu sa o tii 30 de sec in gura, ce-i drept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

E mai mult decat ok, dar periajul in sine este mult mai important decat orice si ala trebuie facut ca la carte