| UmbraDeVulpe a întrebat:

E buna apa de gura listerine total care pentru parodontoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In cazul tău e ca apa sfințintă - nici nu face rău, nici bine.

Bună pentru:
Placa dentară.
Dinţi mai puternici.
Menține albul natural al dinţilor.
Protejează împotriva inflamării gingiilor.
Elimină bacteriile.
Respirație proaspătă

| BlogdeInstalatii a răspuns:

Apa de gură Listerine Total Care este proiectată pentru a ajuta la prevenirea cariilor dentare, a placii bacteriene, a halenei și a problemelor gingivale. Conține alcool, care poate ajuta la uciderea germenilor și la reducerea inflamației gingiilor, dar nu este specfic recomandata pentru tratamentul parodontozei.

Parodontoza este o afectiune serioasă a țesuturilor care susțin dinții, care poate duce la pierderea dinților și necesită tratament de la un dentist sau un parodontolog. În general, tratamentul pentru parodontoză poate include proceduri precum curățarea profesională a dinților, intervenții chirurgicale și schimbări ale stilului de viață pentru a îmbunătăți sănătatea gingiilor. Este recomandat sa discutati cu medicul dentist sau cu un parodontolog pentru a determina cele mai bune opțiuni de tratament pentru starea dumneavoastra.