| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU
Cat ar costa un aparat dentar doar pe partea de sus (un pret aproximativ)
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| credeintine a răspuns:

Buna! In primul rand inainte de toate coteaza cat de mult trebuie indreptati dintii, daca trebuie facute extractii pentru a le face loc.
In al doilea rand conteaza foarte mult din ce oras esti, este posibil ca acest lucru sa dea un pret mai mare sau mai mic.
In al treilea rand conteaza daca vrei aparat fix sau mobil.
In ultimul rand conteaza si medicul la care mergi si ceea ce vrei, daca il vrei colorat sau simplu transparent.
Important este ca cineva sa fi recomandat punerea unui apart dentar si sa nu fie doar o fita.
Ca idee stiu ca unii medici acepta plata in transe, oricum trebuie mers cam lunar pentru a strange atunci cand se alege un aparat fix.
P.S. preturile pot porni cam de la 1500/2000 lei pana pe la 4000 lei sau poate chiar mai mult la unele cabinete/ medici, pe o singura arcada.
Bafta!

| anonimul0724 explică (pentru credeintine):

Am nevoie
Nu este o fita
Am un dinte care e iesit înafara
Oricum multumesc frumos!

1 răspuns: