| LastNight1324235436 a întrebat:

Heii! Beau foarte multa apa deodata. Daca pun sticla la gura, beau chiar si un litru. Dauneaza la ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Moryami a răspuns:

Nu, nu dauneaza deloc. Chiar este foarte sanatos. Stii atentionarile alea la TV: Pt o viata sanaotasa consumati 2 L in fiecare zi happy. Apa curata sangele.

13 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Glumesti? E foarte sanatos.Si ma repet...glumesti? Cum reusesti asemenea performante?laughing Eu ma chinui sa beau 2 guri..._.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu dauneaza, insa ar trebui sa o iei mai usor.Pe viitor risti sa te ineci excesiv...si de acolo poti pleca la alte probleme mai grave...

| Jipa95 a răspuns:

Sa inteleg ca esti setila, personajul acela din povestea lui Harap Alb happy Nu dauneaza cu absolut nimic, doar ca vei avea drumuri la baie mai dese happy

| OOOLEOOO a răspuns:

Daca o bei dupa mancare o sa-ti ingreunezi digestia, acest lucru iti va scadea din energie.

In rest, e bine happy

Vrei sfaturi? Bea apa cu 30 de minute inainte de feicare masa.
Bea apa dimineata cu 30 de minute inainte de micul dejun dar spalate pe dinti inainte, noapte se strang multi bacterii in gura, nu cred ca vrei sa ii inghiti impreuna cu apa.

| Ottakringer a răspuns:

Dauneaza doar toaletei laughing In rest bea linistit. Si eu beau cam 4-5L de apa pe zi happy

| dani2404 a răspuns:

E foarte bine, ce n-as da sa pot bea si eu atat.

| EchoDemon a răspuns:

Lol nu! E chiar foarte bine sa bei multa apa!

| zickuo a răspuns:

Baga baga! Ignora toti cretinii care se mira ca niste,, înapoiaţi ''. Daca poti sa bei si mai mult de 2-3 litri, si sa mai faci si sport, trust me, va fi super! Vei vedea uitandu-te in oglinda big grin

| ingerashyulyana a răspuns:

Nu dauneaza deloc sanatatii apa. Si eu beau foarte multa apa.

| Constantinescu_Andrei_1989 a răspuns:

Poti face broaste in burta laughing)

| darius27015 a răspuns:

Daca bei apa multa deodata nu dauneaza cu nimic...dar intra pe acest link ca sa aflii mai multe si ai grija;) http://www.romanialibera.ro/......nic-231113 Funda?

| Madalina_Dragomir_1999 a răspuns:

A poti face boala de apa sau chiar diabet

| AstraAsiral a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu. Apa nu dauneaza. E chiar bine ca bei multa apa deodata. (Dupa cum se zice: minim 2 l apa/zi)