| whocares5147 a întrebat:

E nevoie de prescriptie pentru PIRACETAM? daca da, iti da medicul de familie reteta sau trebuie sa ai ceva boala anume? cat costa in farmacii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este necesară Reţetă/prescripţie medicală!

Reţetă poate da medicul de familie dacă ai o anumită afecţiune pentru care este adecvat un tratament cu Piracetam :)

Preţul este în jur de 3, 50 lei ( 20 buc ) - vezi linkul :
http://www.shopmania.ro/medicinale/p-piracetam-400mg-20-comprimate-28749842

http://www.calinfarm.ro/p-piracetam-400mg-x-20cp-film-gedeon

Vezi şi Prospectul la linkul :
http://www.medipedia.ro/......00-mg.aspx

Toate cele bune.

| whocares5147 explică (pentru bursuc001):

Eu am vazut ca-l iau multi studenti pentru invatat, si nu stiu cum au facut rost de el daca zici ca se da cu reteta, eu pentru asta am vrut sa-l folosesc probleme de concentrare, atentie ca am citit ca e bun

| bursuc001 a răspuns (pentru whocares5147):

Piracetam-ul are "regim de Prescriptie P-6L - Medicamente si produse medicamentoase care se elibereaza in farmacii pe baza de prescriptie medicala valabila 6 luni"!

Oricum, pentru ceea ce vrei tu, NU cred că o să-ţi dea Reţetă medicul de familie.

Nici eu NU l-aş recomanda/prescrie pentru aşa ceva!

| Laurentiu_Marius_1982 a răspuns:

Azi 20/2/2019 Piracetamul l.am cumparat fara rețetă dl farmacie...pret 4.5lei 20pastile de 800mg...