| justGirl19 a întrebat:

E normal sa am 50 kg, 1, 57 inaltime la, aproape, 15 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat dacă eşti fată sau băiat!
Având în vedere ID-ul de user, bănuiesc că eşti fată :)

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 53, 4 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 3-4 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

| justGirl19 explică (pentru bursuc001):

Multumes mult! Si da sunt fata!

| bursuc001 a răspuns (pentru justGirl19):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Consider ca este perfect pentru ca kilogramele sunt foarte aproape de inaltime incearca sa faci mult sport, sa bei multa apa, sa mananci sanatos, sa te odihnesti suficient, pentru a te dezvolta sanatos si nu in ultimul rand cu un aspect frumos.
O zi buna.