| afrodita3333 a întrebat:

E normal sa te mai doara mana dupa ce ai bagat-o in ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Teoretic nu.Si eu am avut mana rupta, s de obicei iti trage mana si-ti zice cand doar sa spui, si cand doar trage si tio pune brusc la loc, dupa care ti-o pune in ghips si teoretic n-ar trebui sa te mai doar.

| Teo0stuff a răspuns:

Sa nu te impancientezi dar cand o sa iti scoata ghipsul o sa fii de culoare visinie, in regiunea fracturii! E perfect normal! Good bye!

| Iosuat a răspuns:

Sa sti ca da.Cam inca 2 saptaani o sa mai simti dureri dar apoi o sa vezi ca incet trece.Am avut si eu mana in ghips si acelasi lucru m-a durut o saptamana jumatate dar apoi incet a disparut durerea.

| gabi062000 a răspuns:

Daca te doare tare nu prea e bine. Daca abia simti putina durere e normal fiindca (fractura, ruptura) nu e vindecata. Dupa ce iti scoti ghipsul daca te doare tare inseamna ca nu s-a prins osul sau alte probleme. Sper ca am fost de folos.Am patit-o si eu dar cu piciorul.