| Bogdanmanolachi a întrebat:

E obligatoriu ca dupa ce mă operez la ochi ca sa scap de ochelari sa port lentile de contact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Depinde pentru ce anume este operatia, daca nu e pentru miopie, de exemplu, vei ramane in continuare cu miopia. Poti alege intre ochelari si lentile atata timp cat ai fost la consult si ai reteta.

| Bogdanmanolachi explică (pentru WhiteLife):

Am miopie de -2.50 si -2.75

| WhiteLife a răspuns (pentru Bogdanmanolachi):

Pai daca faci operatia pentru miopie, atunci nu vei mai avea nevoie de dioptrii. Oricum cel mai bine iti spune medicul. Dar daca ai si alte afectiuni care necesita ochelari, atunci va trebui sa ii porti. Cred ca doar la consult si, mai ales, dupa operatie ti se va putea spune exact big grin

| Alverto a răspuns:

Îmi pare rău
Dacă ai și alte simptome/probleme contactează un medic sau caută pe internet