| anonim_4396 a întrebat:

E ok daca fac 3 grupe de muschi intr o zi la sala? de exemplu biceps, triceps si pectorali. sau pectorali umeri si abdomen.
Cred ca rezis la acestea. e ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Normal trebuie sa-ti lucrezi o grupa principala si una secundara, maxim 2, daca o sa faci 3 grupe nu o sa poti face la capacitate maxima ca o sa fi obosit si o sa pierzi timpul degeaba. eu lucrez in aceeasi zi triceps si biceps, tricepsul lucrandu-l primul deoacere este mai mare, si pieptul il fac odata cu abdomenul.

| RaReSh17 a răspuns:

Pectorali umeri in nici un caz, fa Piept, Biceps si apoi Triceps daca mai rezisti, dar e important sa faci pieptul inainte deoarece daca faci brate inainte o sa fi prea epuizat pentru a face cum trebuie pectoralii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaReSh17):

De ce in niciun caz pectorali umeri?

| RaReSh17 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pentru ca o sa fie prea extenuant sa faci si umeri dupa ce ai facut piept. fa spate si umeri daca vrei e cea mai buna combinatie, uite programul meu
Luni - piept+biceps
Miercuri - picioare - triceps
Vineri - Spate - umeri

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaReSh17):

Pai eu fac piept si umeri si e ok. Nu am cum sa bag spate si umeri, deoarece spatele e o grupa foarte mare, necesita o ora intreaga (eu il lucrez complet, inclusiv zona lombara, pe care multi o neglijeaza ).

programul meu :

luni - piept + umeri
marti - spate
joi - picioare
vineri - brate ( biceps+triceps)

| CataFotbalistu10 a răspuns:

Incearca si o sati vezi limita