| UmbraDeVulpe a întrebat:

E adevarat ca daca iti iei boxeri din bumbac 100% care sa iti vina la fix o sa stea pe tine asa ca si tabla din cauza ca nu au si elastan ca sa se intinda?

15 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu, nu e adevarat deoarece exista mai multe tipuri de bumbac.Cel pentru lenjerie e mai moale si mai elastic decat cel pentru fete de perna sau alte cele care necesita tesatura rigida.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Te duci in magazine si verifici la raft.Eu te asigur ca gasesti si 100% din bumbac.Acel 5% oricum nu va face diferenta.Nu inteleg unde e problema, dar in fine.Te descurci tu.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

5% elastan e foarte mic comparativ cu restul de 95% bumbac.De la haine sintetice aproape in totalitate poate mirosi urat.In rest e vorba doar de igiena zilnica care la unii exista si la altii nu.

| Catrice a răspuns:

Uau elastic din bumbac n-am mai văzut

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns:

In principiu, căldura are efecte negative asupra reproducerii și cum e sezonul asta, in care poti sa porți nu știu ce fel de chiloți, nu prea ai ce face.
Însă poți purta puțin mai largi, pentru că pe lângă căldura de afară, îți mai tii și....mai aproape și faci și mai mult rău.
Cât despre materialul in care sunt făcuți, cum mai zicea cineva mai sus, nu cred că există 100% bumbac, da' și chiar daca există, nu vor îmbunătăți cu nimic lucrurile.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Eventual o mărime sau 2 mai mare și alege-o pe cea în care te simți cel mai comod, nu contează câți ce x are, contează să te simți comod.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cumpara-ti marimea ta, nu sa para ca porti chilotii fratelui mai mare. Lenjeria oricum se largeste in timp, deci daca cumperi cu o marime sau doua mai mare si ti-e larg ce ai rezolvat?

Răspuns utilizator avertizat