| FORMULADTI a întrebat:

E posibil de la simpla raceala sa ai febra 41 fara tusa, si fara secretii nazale?! mersi dimt ft rau, si asta de acum 2 ore a inceput

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Tu vezi ce tastezi? Daca aveai 38-39 nu mai stateai la calculator, de la 40 in sus deja erai pe lumea viselor!

| 0rlando a răspuns:

Ori mergi la spital, ori cheamă ambulanța! 41 nu este temperatură cauzată de răceală, ci mai de grabă de o infecție.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu cred să ai febră 41...

Poate fi o infecţie mai gravă, NU doar o răceală ( răceala dă o febră de maxim 39 ).

Dacă febra e aşa mare precum spui chemi ambulanţa ori mergi la Urgenţă ( dacă are cine să te însoţească/ducă )!

| mixxjim a răspuns:

Vai de mine, cum sa ai febra 41? si mai stai la calculator? mergi de urgenta la spital, poate fi o infectie foarte grava, poate fi peritonita, nu sta asa! urgent la spital!