| Hellobello a întrebat:

E posibil sa am ciclu peste sarcina pana in saptamana 22? Ciclurile mele dupa contactul cu pricina au fost mai slabe cantitativ si au durat mai putin, 4 zile maxim. Inainte de contact erau de 7 zile si abundent. Sa fie ciclu peste sarcina? Mai ales ca o luna nu mi-a venit deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Sunt foarte rare cazurile.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu.

| Andrei258 a răspuns:

Daca sunteti insarcinata nu aveti cilu menstrualda inainte de primul contact sexual este normal sa va vina mult si cu dureri insa acum s-a reglat datorita contactului sexual ciclul se poate regla si cu anticonceptionale orale prescrise de medicul ginecolog dela planificare familială acestea trebuie luate zilnic pastila si ziua o folie intre cicluri daca este regulat la 28 30 de zile