| kiransherk a întrebat:

Acum o lună eu si prietena mea am avut un "contact" neprotejat care a durat maxim 10-15 secunde si NU am penetrat absolut DELOC.

Cu o zi înainte am ejaculat, dar până dimineata următoare ( cand s-a intamplat) eu am mai urinat de câteva ori, inclusiv în acea dimineata + ca m-am spălat foarte bine cu apa si săpun
Repet, nu a existat penetrare.
Ea are un ciclu neregulat care trebuia sa ii vina pe 19 Mai, dar i-a întârziat o săptămână, într-un final i-a venit.

Va rog sa ma ajutati cu un sfat...ar trebui sa fiu îngrijorat din moment ce i-a venit menstruatia? I-a venit cum ii venea de obicei, aceeași cantitate si culoare, deci nu cred ca e vorba de "ciclu peste sarcina" deoarece am citit ca durează 1-2 zile, este slab cantitativ și are o culoare mai deschisa.
Ceea ce ma streseaza e ca ei i s-au umflat putin sanii inainte de menstruatie si odata cu terminarea ei si-au revenit complet.

Va rog din suflet, nu am mai fost asa disperat in viata mea
Credeti ca e vorba de o sarcina având în vedere tot ce am zis mai sus?
Va multumesc foarte mult

5 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Eşti nebun şi nu ar trebui să faci sex dacă tu crezi că o femeie poate rămâne gravidă fără penetrare, fără spermă în vagin. Mai joacă-te o perioadă cu maşinuţele.

| 90210 a răspuns:

Nu e gravida. Sanii cresc inainte de menstruatie

| DenisaDeni11 a răspuns:

Buna.
Nu poate fi vorba de o sarcina. Atata timp cat nu a existat penetrare, ejaculare inauntru. este imposibil.
Mentruatia cel mai probabil a intarziat de la stres, sau o mica dereglare hormonala. Acum nu e o regula sa vina in exact aceeasi zi. Exact aceeasi cantitate..etc. Sunt normale aceste fluctuatii. Si sanii umflatii poate chiar si cu dureri, la fel este ceva normal, inainte de menstruatie.
Protejati-va, chiar si pentru 10 secunde. Ca sa nu mai treceti prin astfel de momente. De data asta ati scapat happy

| Corina528 a răspuns:

Pai sunt fata si teoretic cand o fata/femeie ii vine menstruatia pai i se umfla sanii si poate sa slabeasca cu 0, 7kg sa presupunem.Nu cred ca e vorba de o sarcina e normal la menstruatie chestia asta.Pai daca inca nu este regulata ar trebui sa aveti grija ca nu se stie cand poate veni si voi sa fi facut deja.Cred ca totul va fi bine trebuia sa vezi unele semne da ca e insarcinata gen: n-are pofta de mancare, nu i-a venit menstruatia, ea crescut burtica, este mai mereu pe nervi, are dureri de cap...Si tot asa.