| kiransherk a întrebat:

Acum o lună eu si prietena mea am avut un "contact" neprotejat care a durat maxim 10-15 secunde si NU am penetrat absolut DELOC.

Cu o zi înainte am ejaculat, dar până dimineata următoare ( cand s-a intamplat) eu am mai urinat de câteva ori, inclusiv în acea dimineata + ca m-am spălat foarte bine cu apa si săpun.

Repet, nu a existat penetrare.

Ea are un ciclu neregulat care trebuia sa ii vina pe 19 Mai, dar i-a întârziat o săptămână, într-un final i-a venit.

Va rog sa ma ajutati cu un sfat...ar trebui sa fiu îngrijorat din moment ce i-a venit menstruatia? I-a venit cum ii venea de obicei, aceeași cantitate si culoare, deci nu cred ca e vorba de "ciclu peste sarcina" deoarece am citit ca durează 1-2 zile, este slab cantitativ și are o culoare mai deschisa.

Ceea ce ma streseaza e ca ei i s-au umflat putin sanii inainte de menstruatie si odata cu terminarea ei si-au revenit complet.

Va rog din suflet, nu am mai fost asa disperat in viata mea.

Credeti ca e vorba de o sarcina având în vedere tot ce am zis mai sus?

Va multumesc foarte mult

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii mai explicit te rog, spui ca a-ti avut contact sexual neprotejat, dar nu a existat penetrare.
Unde a fost contactul? Oral, anal, sau vaginal?

| kiransherk explică (pentru Violleta2022):

Vaginal, doar la suprafață
Nu am introdus deloc
Si inainte cu 30 de minute urinasem si m-am spălat dupa cu apa si sapun

| Violleta2022 a răspuns (pentru kiransherk):

Daca a fost vaginal, inseamna ca a fost cu penetrare, pentru ca, vaginul se afla 100% in interiorul femeii!

| corbulalbrosu a răspuns:

Toate procesele pe care le-ai descris si precizat ca i s-au intamplat prietenei tale se incadreaza in starea/situatia de NORMALITATE. Sanatate!

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cu sìni e normal sa se mareasca un pic in timpul menstruatiei in privinta sarcinii nu cred ca ar fi vreun pericol