| anonim_4396 a întrebat:

E posibil sa fi insarcinata in luna a 7-a si menstruatia sa-ti vina normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Din data in care a inceput sarcrina menstruatia numai vine pana dupa nasterea fatului.Trebuie mers la ginecolog pentru a afla care este problema.
Succes si o zi placuta!

| 23partyboy a răspuns:

Se intampla.si nu chiar asa de rar pe cat s-ar crede,poti avea menstra reg pe toata perioada sarcinii.
apropo de sarc extrauter,aia e insotita de alte simptome(dureri,sunt hemoragii spontane, in niciun caz regulate deci nu pot mima menstr, iar ciclu este absent in plus sarc extra nici nu poate dura atata

| eandopuncttk a răspuns:

In nici un caz!

| cypryan11 a răspuns:

Asa ceva e imposibil

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Daca esti insarcinata menstruatia nu mai vine, dar pot aparea sangerari vaginale, ar trebui consultat un ginecolog care sa se asigure ca sarcina decurge normal si ca fatul nu este in nici un pericol.

| Furnicutza a răspuns:

Este posibil, dar nu e normal.

| Furnicutza a răspuns:

Din pacate in cazul sarcinii extrauterine, e posibil.Nu vreau sa te sperii insa ar trebuie sa mergi de urgenta la medic.

| anonim_4396 explică (pentru Furnicutza):

Nu e vorba de mine ci de o prietena de-a mamei care a nascut ieri un copil perfect sanatos. Pana ieri nu a avut nici un simptom, nici o durere. Pana si menstruatia i-a venit regulat...

| Furnicutza a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca nici macar nu stia ca este gravida?

| anonim_4396 explică (pentru Furnicutza):

Exact.

| Furnicutza a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta da.Sa ii traiasca si sa fie sanatosi amandoi.Repet,e posibil sa fi fost sarcina extrauterina.Conteaza ca piticul este bine, sper si mamica.Sanatate multa.happy

| maniunika a răspuns:

Da...sunt cazuri foarte rar intilnite, dar e posibil!
Ar trebui sa consulti un medic ca sa fii sigura ca totul e bine!