| cxxyy a întrebat:

E un lucru rusinos sa faci injectii in fund?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca o faci dupa ce ai luat-o la fund da, altfel nu e nicio rusine happy
Am glumit nu e rusine in nicio situatie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e de acord pacientul, nu.

| alina2k18 a răspuns:

Lol, nu laughing
Dar nu se fac in fund laughing ci in fesa mai bine zis intramuscularwinking intr-o anumita parte ca daca iti inteapa nervul sciatic ghici cine o sa fie catelus schiopwinking

| Alverto a răspuns (pentru alina2k18):

laughing Acum depinde de ce fel de medici dai

| alina2k18 a răspuns (pentru Alverto):

Pai nu medicu face ci asistenta, e treaba ei, pentru asta a fost pregatita.
Medicul cel mult face cate 1 vaccin, vorbesc de medicul pediatru sau neonatolog dar si acolo tot treaba asistentelor e dupa ce decide medicul in functie de starea / greutatea bebelusuluiwinking

| Alverto a răspuns (pentru alina2k18):

Da, din greșeală iar m-a luat autocorectorul... Dar nu a vorbit nimeni de un bebeluș, poți face asta la orice varsta

| alina2k18 a răspuns (pentru Alverto):

laughing iti spuneam in ce conditii poate face medicul.
Adultilor le face asistenta injectiawinking

| Yuoia a răspuns:

Nu. Majoritatea se fac in fese.