| anonim_4396 a întrebat:

Ello~ Am 13 ani si in jur de 58 de kg [1.68 inaltime] dar. faza e ca ma streseaza asa-numita "gusa". Ce as putea sa fac pentru a scapa de ea?
Eventual, as dori sa mai slabesc si putin, nu mult. doar ca eu sunt o fire cam pofticioasa si de aceea mananc toate prostiile.si niciodata nu reusesc sa slabesc macar pana la 55kg.Any ideas?
{N-as dori vreo dieta sau ceva anume care sa-mi dauneze sanatatii oricum.}

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alexeanca a răspuns:

Mai greutatea e ok si chiar nu stiu daca e nevoie sa mai slabesti."Gusa" insa, ori face parte din conformatia ta ori ai ceva probleme de sanatate.In niciun caz la 58 de kg nu ai gusa ca ai fi grasa.
Daca vrei sa slabesti inca 3 kg fa si tu sport si lasa dulciurile cateva zile.

| Addicted2Chocolate a răspuns:

@alexeanca m-am abtinut o perioada de timp, dar .nimic.nici-o schimbare.cred ca am aceeasi greutate de aproape 1 an rolling eyes

| Addicted2Chocolate a răspuns:

@ puiu le-am zis dar ei inca considera ca este datorita greutatii. rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti cam mica sa ti diete, incearca aici unele mai sanatoase http://dietapentrutine.blogspot.com

| puiu_7602 a răspuns:

Greutate, inaltime este ok sa nu fie o problema endocrinologica, spune parintilor sa-ti faca citeva analize acum cit esti mica pentru ca daca sint probleme mai tirziu cu virsta poate fi mai greu sau prea tirziu de tratat.