| Bloody a întrebat:

Deci cum am mai spus am 12 ani[56 kg si 1, 50 inaltime]as vrea si eu sa imi spuneti ce sa mananc si ce nu pentru a putea slabi.Sau o dieta eu nu ma supar.Doar ca as vrea sa slabesc pana la primavara sau pana la vara[cel tarziu]macar 10 kg.Stiu e prea putin timp dar vreau ceva care sa imi foloseasca.

Răspuns Câştigător
| Venator a răspuns:

Mananca 5 mese pe zi dar sa nu fie prea incarcate si cam 90% verdeturi deoarece atunci cand le digeri consumi mai multe calorii decat dau ele. Si carne e indicata cea de peste dar cam o data pe saptamana. Ce sa nu mananci: pai carne, paine, si chestii cu grasimi si fa niste exercitii fizice cam jumatate de ora pe zi minim. Daca poti e bine sa te duci la o sala de fitness

8 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Nu iti trebuie nici o dieta care iti poate distruge in cele din urma sanatatea, trebuie doar sa faci sport si sa mananci putin si des.Asta e singura cale.Succes!

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pai, in primul rand, mananca consistent si ce nu are calorii. Micul dejun sa nu lipseasca!
Fructe, legume, carne de pui, lactate, fara prajeli, cipsuri, si toate astea.
Sucurile, si ele sunt o problema.
Nu manca dupa 6-7 seara.

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Fara prea mute dulciuri, sucuri gazoase si fa un sport mergi cu bicicleta sau ceba de genu

| Ctynnaa a răspuns:

Bunakiss. Mai intai iti voi da o dieta mai strica, cam prea strica dar iti dau ca sa faci diferenta, daca vrei sa slabesti pana in primavara sau vara:
Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 3 biscuiti de orez cu miere;
Ora 11: un fruct;
Prinz: o chifla cu sunca, fara grasime;
Ora 17: un fruct;
Cina: o portie de carne pe gratar, salata cu o lingurita de ulei
Severa, nu?hee hee :-D
Bun, si acum, sa te sfatuiesc pentru ceva mai simpluwinking:
Incearca sa mananci ciocolata sau inghetata (daca mananci) cam 1 data pe saptamana, sau 2, daca esti obisnuita, pentru ca nu e bine sa faci schimbari brustetongue, sa nu mananci de la fast food, Mc Donald's, KFC s. a decat foarte rar, 1 data la cateva saptamani, 1 data la 2 saptamani, cam asa. Dar ca sa le mananci si asa, incearca sa faci sport cam o ora pe zi. Si cum zilele trec, din ce in ce mai mult. Succeskiss

| meetyourmaker a răspuns:

Apuca-te de fumat, la mine a mers happy

| TaylorSwift a răspuns:

Ce sa mananci:
-peste
-apa
-fructe
-legume
-orez

Ce sa nu mananci:
-paine
-sucuri
-carne de porc(sau carnuri grele)
-hot-dog, hamburger

si... in plus ca sa slabesti mai mult ai putea urma o cura de la HerbaLife(e super cool) e un shake pe care-l bei (ciocolata sau fructe de padure sau capuccino) si niste itamine care trebuei sa le iei. E super bun (intr-o luna poti slabi 6kg minim)!

| alexandra_5561 a răspuns:

Uite ce cred eu. Depinde foarte mult de oasele pe care le ai. Eu o mostenesc pe mama si am oasele mari si de asta cantaresc mai mult si arat altfel decat altele. Prima oara cand a trebuit sa slabesc a fost in clasa a treia pentru un campionat. De atunci pana in clasa a 8a tot o tin in "diete"(am grija ce/cat/cum mananc). trebuie sa faci un echilibru. poti manca orice dar sa nu faci abuz. eu aveam un fel de regula: In timpul saptamanii ma abtin de la dulciiuri si prajeli care de alta nici nu sunt sanatoase (pentru ca ma simteam obosita la antrenament)iar sambata sau duminica puteam savura o prajitura sau altceva.Conteaza foarte mult si sportul. sa nu tii vreo dieta care sa-ti zica ea ce sa mananci cu exactitate. Nu o sa mearga. si oricum nu cred ca o sati pregateasca parintii de fiecare data gratar(ma refer la piept de pui) si salate sau peste nu stiu de care.winking aa si cu cat slabesti mai incet cu atat vei pune Kg mai greu pe tine. Cam 400-500 g pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca ceapa an fiecare zi