| catlady a întrebat:

'ello!
Am probleme de vedere, nu văd bine la depărtare şi asta se datorează calculatorului. Am -0, 25 la ochiul drept şi -0, 75 la cel stâng. Oftalmologul nu mi-a spus prea clar când trebuie să port ochelarii şi când nu, aşa că întrebarea este: Este nevoie să-i port şi la calculator având în vedere că din cauza asta mi-am stricat vederea? Sau doar când sunt pe stradă, la şcoală etc?
Mulţumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Misfits a răspuns:

Indicat ar fi sa-i porti tot timpul. Daca au protectie pentru calculator, cu atat mai mult la calculator.