| leontin2008 a întrebat:

Eram la dispensar, pe patul dinspre fata mea la cativa metri era un om, cu o perfuzie si tusea foarte rau, nu am avut contact direct cu el, era asistenta aia cu el, m-am dus in camera doctorului am vb ceva cu doctoru, i am arat ceva de pe telefonul meu, a pus si doctoru mana pe telefonul meu sa vada niste analize insa nu am atins cu gura sau cu nasul nimic, cand am ajuns acasa am aruncat hainele in cosul de rufe, m-am spalat pe maini, m-am dat cu spirt pe maini, am dat telefonul cu spirt, imi e frica sa nu aiba omul ala vreo tubercoloza sau cine stie, nu am chef sa stau in spital, sunt in siguranta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Poate ca omul ala a luat ceva de la tine.

| leontin2008 explică (pentru KovacsB):

HaHa, buna gluma, era deja acolo cand am intrat, te rog eu, doar raspunsuri serioase

| KovacsB a răspuns (pentru leontin2008):

Stii cum este la spital vii cu una pleci cu 3.