| Elenaaa a întrebat:

Este bine sa faci vaccinul impotriva cancerului de col uterin? am auzit sa poti muri daca il facistraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Vineri seara s-a organizat o sedinta cu mamele fetelor, dar unde au putut participa si elevii. Asistenta care a venit sa ne povesteasca ne'a spus ca reduce 94% din snsele de a face astfel de cancer.
Din scoala mea, nici o fata nu il face. Te sfatuiesc sa nu il faci. Iti introduce mai multi virusi in corp, decat sa te protejeze.
Deci, NU.

Pa-pa!

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu daca este bun straight face
Asa am auzit si eu straight face

| madalina2727 a răspuns:

Nu poti muri din cauza vaccinului.in niciun caz.vacinnul e studiat de vreo 7-8 ani de zile si nu prea exista reactii adverse, chiar mai putine decat la banalul vaccin antigripal.doar te doare putin.si in plus sunt atatia ani de cand o multime de oameni si-au facut vaccinul si nu au patit nimic.eu te saftuiesc sa ti-l faci.eu in curand o sa mi-l cumpar.singurul dezavantaj e ca nu iti ofera o protectie decat pentru vreo 7-9 ani.pentru mai multe informatii intra pe www.informarehpv.ro

regis
| regis a răspuns:

Ca in orice vaccinare, exista si riscuri. S-au inregistrat cazuri de deces, totusi incomparabil mai rare decat decesele cauzate de boala in sine.
Riscul de imbolnavire poate fi diminuat semnificativ si printr-o viata sexuala ingrijita, intre parteneri fideli si sanatosi.

| rozalia25 a răspuns:

Singurul mod de prevenire a cancerului e un mod de viata sanatos (fara stres, fara e-uri) cu mult sport si mancare cat mai naturala. Vaccinul e doar un experiment. Nu ai cum sa stii cum vei reactiona la el.

| jelly a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci nici un vaccin...tot ce auzi in presa sunt doar minciuni! PUTEM TRAI SI FARA VACCINURI!

| M.madallina a răspuns:

Pe mine mama nu ma lasa sa il fac, oricum nici eu nu vroiam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei cred ca este o glumea.ne iau drept cobai pe noihappy
Nu.