| Darbuka_Andy_1905 a întrebat:

Este cineva de aici care a mai crescut după vârsta de 16 ani? big grin dacă da. si poate. As vrea să îmi spună si mie cât. specific că sunt băiat. tatăl are 1.83 iar mama 1.55 big grin... Cel mai bun primeste FUNDĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KnightOfNight a răspuns:

Dacă ai 16 ani e foarte probabil să mai crești câțiva centimetri, poate o să ajungi undeva la 1, 80, am cunoștințe care au crescut și 10 cm după 18 ani.

2 răspunsuri:
| KnightOfNight a răspuns:

La vârsta de 16 ani aveam 1, 69 înălțime, iar acum, la 18, am 1, 73, deci da, poți să crești și după 16 ani,însă depinde de la om la om.În acest timp am făcut tracțiuni,poate au ajutat, nu știu.În general, băieții cresc în înălțime cât tatăl lor, iar fetele cât mamele, dar mai sunt și excepții.Acum ce înălțime ai?

| Darbuka_Andy_1905 explică (pentru KnightOfNight):

1.71

| KnightOfNight a răspuns (pentru Darbuka_Andy_1905):

Dacă ai 16 ani e foarte probabil să mai crești câțiva centimetri, poate o să ajungi undeva la 1, 80, am cunoștințe care au crescut și 10 cm după 18 ani.