| anonim_4396 a întrebat:

Este normal sa imi vina ciclu peste sarcina cu dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu,nu ar trebui sa ai parte de menstruatie in perioada asta iar durerea nu intra in calcul in niciun caz. Durerea este un simptom care trebuie sa alarmeze omul cand e vorba de o problema de natura medicala. Nu va speriati! Nu ajuta.Cel mai bine luati in vedere durerea si vorbiti cu medicul dvs ginecolog!

| Porcusorul a răspuns:

Daca stii ca esti insarcinata si inca mai ai menstruatie, aia inseamna ca e o menstruatie falsa din cauze hormonale. In primele 8-12 saptamani de sarcina se intampla ca unele femei sa aiba parte de asa ceva, desi e ceva destul de rar. Totusi, recomand un consult ginecologic pentru a fi sigura de situatie.