| irinas7 a întrebat:

Este normal să nu îmi amintesc o foarte mare parte din copilărie?
Am 17 ani și îmi dau seama că nu îmi aduc aminte mai nimic de când eram copil mic. Cam după vârsta de 11 ani încep sa îmi aduc aminte anumite lucruri, în rest parcă e ceață; și dacă îmi amintesc ceva, sunt doar ca niște poze, cadre, nu îmi aduc aminte replici, voci sau întâmplarea în totalitate. Cum am zis, îmi vin în minte câteva momente, și alea cam greu.
De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Nici eu nu-mi amintesc.
Motivul este ca probabil nu ai avut o copilarie asa aventuroasa, si nu ai multe chestii pe care sa ti le amintesti. Rutina se uita repede, momentele care au impact asupra ta nu se uita...sau daca ai probleme in general cu memoria... este alta poveste.