| SaveTheNature a întrebat:

Este posibil sa am sinuzita fara dureri de cap? M-i se scurge mucus din nas in gat, si dau niste flegme mari de tot si vascoase cam din 10 in 10 minute.(vascozitati incolore-albicioase) Kestia asta se intampla in fiecare toamna/iarna de multi ani incoace.
Vara nu mai curg aceste vascozitati, insa nasul e infundat.
Acum iau niste suplimente imuno-system dar degeaba tot sunt napadit de flegme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaveTheNature explică:

Am uitat sa mentionez ca a debutat cu o raceala. Raceala a trecut si felgmele au ramas. Pe sistemul - raceala trece -flegmele raman.

| DimLight a răspuns:

Consulta un medic, e posibil sa ai altceva dar daca se scurge in gat nah, habar n-am e ciudat ce zici dar in general al trebui sa ai si dureri de cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu se aduna in sinusuri ci se elimina, da se poate sa ai sinuzita fara dureri. Pe mine medicul m-a intrebat cum elimin: prin fata (pe nas) sau prin spate (pe git). Deci se poate si cum spui tu. Problema e grava, pentru ca e posibil sa o inghiti si strici si stomacul. Mergi cit mai repede la ORL, mai ales ca vine iarna.

| BlueViP a răspuns:

Nu cred ca ai sinuzita, dar mai bine ai consulta un medic.