| Oannna19 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu o dieta in care sa slabesc cam 10-15 kg / luna. Fundaaaaa :*

1 răspuns:
| PAMparam a răspuns:

Ok nu e asa de simplu aici.in primul rand, trebuie sa stii ca indicat daca vrei sa slabesti si sa ramai slaba trebuie sa slabesti cinci kg sa astepti cam o luna sa ti se regleze organislmul si sa se obisnuiasca la acea greutate si numai dupa sa mai slabesti alte 5 kg si tot asa altfel vei pune la loc ce ai slabit, poate chiar te vei ingrasa mai tare. mai apoi ai nevoie de o dieta pentru oragnismul tau daca eu slabesc cu o dieta nu e obligatoriu sa functioneze si la tine.in mod normal daca vrei sa functioneze si sa slabesti nu trebuie sa tii dieta ci sa iti schimbi modul de alimentatie. ince prin a elimina tot ce e dulce, cerealele (poti manca musli daca chiar vrei) cerealele de toate felurile pe cat posibil adica si grau respectiv painea si asa dupa redu tot ce mananci in cantitati mici incearca sa renunti la carne, dar nu total deoarece contine proteine si vitamine necesare.intereseaza-te pe internet si incearca sa mananci disociat...adica nu ai voie practic sa combini ce e de la animal cu carotfi sau cu paste fainoase sau fasole cu smatana (nici asta nu e voie). intereseaza te si pe internet sper ca ti-am fost de ajutor