| BeautifulThings a întrebat:

Este sau nu folositor un cantar de bucatarie? Vreau sa invat sa mananc cat mai sanatos, deoarece am avut probleme cu alimentatia(bulimie), iar acum mi se pare uneori ca mananc prea putin(sub 1000kcal). Daca as avea un cantar mi-as putea cantari alimentele si calcula caloriile, sa stiu cate consum. Sa-mi iau sau nu unul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| olivikkka a răspuns:

Este foarte folositor iti spun din expeienta mea. cind maninci ceva cintaresti si poti calcul cu usurinta cite calorii ai consumat, bafta

| alevip a răspuns:

Nu ai nevoie de un cantar pentru a calcula caloriile mai degraba incerca sa mananci mancaruri mai bogate in grasimi poate mananci prea light dar ai grija nu exagera